Tel: +905** *** ** **

Mardin Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi, Savurkapı Mahallesi, Cumhuriyet Cd. No:2, 47100 Artuklu/Mardin

Çalışma Saatleri:

Pazartesi-Cuma: 9:00-17:00 Haftasonu: Kapalı

Tedavi & Hizmetlerimiz

Diş Implantları

İmplant, vücut içerisine ve canlı dokulara yerleştirilen cansız maddeleri ifade eder. İmplantlar, eksik olan bir veya birkaç dişin işlev ve estetiğini iade etmek için çene kemikleri içinde açılan yuvaya yerleştirilirler.

Estetik Diş Hekimliği

Çeşitli diş tedavi yöntemleri ile kişinin gülüşünün daha güzel hale, daha iyi hale getirilmesi veya dişlerindeki problemlerin düzeltilmesidir.

Diş Bakımı

Diş ve diş etlerinin sağlığının korunması için evde yapılan bakım işlemleri dışında belli periodlar ile diş hekimi tarafından diş bakımı yapılmasıdır.

Diş Beyazlatma

Diş renginin kimyasal ajanlar kullanılarak organik yapısındaki renklenmenin oksidiyon ile açılması işlemidir. Beyazlatma işlemiyle kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak mümkündür.

Diş Taşı Temizliği

Genel olarak bakıldığında diş eti sorunları; diş üzerin ve çevresinde biriken plaklar nedeniyle meydana gelir.

Periodontoloji

Diş hekimliğinin bir bölümü olup dişleri çevreleyen yumuşak ve sert dokuların anatomi fizyoloji ve histolojisini inceleyen; bu dokularda meydana gelen hastalıkları araştıran, bu hastalıkların tedavisini ve tedavi sonucu elde edilen sağlığın devamlılığını sağlayan dalıdır.

Diş Teli Uygulamaları

Ortodonti tedavisi her yaşta uygulanabilen bir tedavidir. Çocuk yaşlarda tedavi edilmeyen çarpık dişler, yaş ilerledikçe ve ağızdaki tüm dişler tamamlandıkça çok daha büyük çene sorunlarına ve görüntü bozukluklarına yol açarlar.

Kanal Tedavisi

Kanal tedavisi dişin pulpası geri dönülmez bir şekilde iltihaplandığında gerçekleştirilen bir müdahaledir. Kanal tedavisi dişi çekmemek için son şanstır.

Protez

Ağızda çeşitli nedenlerle kaybedilmiş olan dişlerin ve dokuların, çiğneme fonksiyonlarını, konuşmaya katkılarını ve estetiğini iade etmek için mevcut dokuların da sağlığının korunmasına yardımcı olmak üzere yapılan apareylerdir.

Koruyucu Diş Hekimliği

Diş hekimliği hizmetlerini koruyucu diş hekimliği ve tedavi uygulamaları olarak ikiye ayırabiliriz. Çocuklar için koruyucu diş hekimliği ilk dişin sürmesinden 6 ay sonra başlayan ve ömür boyu devam eden bir süreçtir. Koruyucu diş hekimliği uygulamaları çocuğun ve tüm ailenin ağız ve diş sağlığını korumak için hekim ile anne-babanın işbirliği halinde olmasını gerektiren uygulamalardır.